• Spencer

    ★★★½

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★½

  • Into the Wild

    ★★★★

  • Immortal Beloved

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★½