Maija has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aurora

Aurora

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beyond The Visible - Hilma af Klint

Beyond The Visible - Hilma af Klint

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Self Portrait

Self Portrait

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aalto

Aalto

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Night

The Night

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Origins

I Origins

2014
×
★★
Edit this entry  
15
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Glassy Ocean

Glassy Ocean

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eatnameamet – Our Silent Struggle

Eatnameamet – Our Silent Struggle

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Lucky

Lucky

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Strawberry Days

Strawberry Days

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Imitation Girl

Imitation Girl

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Land

Land

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Tremble All You Want

Tremble All You Want

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2015
×
Edit this entry