• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bad Guys

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

  • Loki

    ★½

  • Four Roads

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • June & Kopi

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Canvas

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Human Voice

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Dolittle