Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Four Roads

Four Roads

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Lightningface

Lightningface

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
Read prior review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madagascar

Madagascar

2005
×
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry