Sort by

cam has logged 64 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read prior review Edit this entry  
21
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pan

Pan

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Race

Race

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Passion

Passion

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Not Ashamed

I'm Not Ashamed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★
Read the review Edit this entry