Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lisztomania

Lisztomania

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Within the Woods

Within the Woods

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Neil Stryker and The Tyrant of Time

Neil Stryker and The Tyrant of Time

2017
×
Edit this entry  
04
Secret Hollywood Agent Recon Time

Secret Hollywood Agent Recon Time

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brian Wilson: I Just Wasn't Made for These Times

Brian Wilson: I Just Wasn't Made for These Times

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
31 Days in Marshall, North Carolina

31 Days in Marshall, North Carolina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry