Nolio has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Parasyte -the maxim-

Parasyte -the maxim-

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Roue

La Roue

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry