• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Sea

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Flamingo

    ★★★½

  • The Match-Stick Flame

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • I Hate the Man in My Basement

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Escaping the NXIVM Cult: A Mother's Fight to Save Her Daughter

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • Wishing Apple

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Evil Under the Skin

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Dead End

    ★★★★★

  • Raising Buchanan

    ★★★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★½

  • The Story of Us

    ★★

  • Serenity

    ★★★

  • The future

    ★★★

  • The Wrong Teacher

    ★★★★

  • Hospitality

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Hug

    ★★★

  • Night Hunter

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Ride

    ★★½

  • Rojo

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Blue Iguana

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Purl

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ½

  • Spivak

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Cover Versions

    ★★★★

  • Segfault

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Christmas Encore

    ★★★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★

  • Happiness

    ★★★½

  • kittykat96

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Dead Night

    ★★

  • Papillon

    ★★★★★

  • mother!

    ½

  • It

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Close Calls

    ★★★★

  • Wish Upon

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★