• Ms. Marvel

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Whisker Away

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Hollywood

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • Countdown

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Little

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • What Men Want

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Second Act

    ★★★½

  • Instant Family

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ★★★½