Sort by

Nona has logged 290 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Samson Dan Delilah

Samson Dan Delilah

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Georgia

Georgia

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sitcom

Sitcom

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Porno

Porno

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Reality

Your Reality

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Night Stand

One Night Stand

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Reflection of a Loner

The Reflection of a Loner

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Music in Darkness

Music in Darkness

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Pillow Book

The Pillow Book

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clara Sola

Clara Sola

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death of a Virgin, and the Sin of Not Living

Death of a Virgin, and the Sin of Not Living

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death King

The Death King

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry