• Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Vengeance

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Boogie

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★½

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★