• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • One for the Road

    ★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Okja

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Bad Genius

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Hidden Figures

  • Detective Conan: Episode One - The Great Detective Turned Small

  • A Gift

  • Patriots Day

    ★★★

  • A Street Cat Named Bob

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Fast 888

    ½

  • A Silent Voice

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★