Sort by

NongPong has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Edit this entry  
08
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry