Sort by

NongPong has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
02
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry