Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Spice World

Spice World

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Kylie Minogue: Kiss Me Once

Kylie Minogue: Kiss Me Once

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
The Goonies

The Goonies

1985
×
Edit this entry  
09
Kylie Minogue: White Diamond

Kylie Minogue: White Diamond

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
Read prior review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
08
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Kylie Minogue: Golden Live in Concert

Kylie Minogue: Golden Live in Concert

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
Read prior review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Kylie Minogue: Kiss Me Once

Kylie Minogue: Kiss Me Once

2015
×
Read prior review Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
20
INXS - Live Baby Live - Wembley Stadium

INXS - Live Baby Live - Wembley Stadium

1991
×
Edit this entry  
18
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Kylie Minogue: Live In Sydney

Kylie Minogue: Live In Sydney

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
Kylie Minogue BBC Radio 2 Live in Hyde Park

Kylie Minogue BBC Radio 2 Live in Hyde Park

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
28
Kylie Minogue: Showgirl: The Greatest Hits Tour

Kylie Minogue: Showgirl: The Greatest Hits Tour

2005
×
Read prior review Edit this entry  
13
Kylie Minogue: Body Language Live: Album Launch Live at The London Apollo

Kylie Minogue: Body Language Live: Album Launch Live at The London Apollo

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Kylie Minogue: Intimate and Live

Kylie Minogue: Intimate and Live

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Kylie Minogue: Fever 2002 Live In Manchester

Kylie Minogue: Fever 2002 Live In Manchester

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kylie Minogue: Aphrodite Les Folies - Live in London

Kylie Minogue: Aphrodite Les Folies - Live in London

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kylie Minogue: Kiss Me Once

Kylie Minogue: Kiss Me Once

2015
×
Read prior review Edit this entry  
05
Kylie Minogue: Showgirl: The Greatest Hits Tour

Kylie Minogue: Showgirl: The Greatest Hits Tour

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Kylie Minogue: KylieX2008

Kylie Minogue: KylieX2008

2008
×
Edit this entry  
01
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
New in Town

New in Town

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry