Tash has logged 52 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Metric - Dreams So Real

Metric - Dreams So Real

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry