Sort by
  • Cruella

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Host

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Countdown

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Crawl

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • After

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½