• Mortal Kombat

    ★★★½

  • Monster Hunter

  • Freaky

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Antebellum

  • Tenet

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Fear of 13

    ★★★★½

  • Go Away Mr. Tumor

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Infinite Man

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★