noah has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Bones

Bones

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
High Ground

High Ground

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Father's Legacy

A Father's Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl Who Got Away

The Girl Who Got Away

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★½
Edit this entry  
06
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Body Brokers

Body Brokers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Danny Boy

Danny Boy

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Congo

Congo

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
False Positive

False Positive

2021
×
½
Edit this entry  
17
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Potter's Ground

Potter's Ground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Water

Black Water

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Family

A Family

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fido

Fido

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Closet

The Closet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry