• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Forest of Love

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Corpus Christi

  • Joker

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Instinct

    ★★★

  • Crooked Lines

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Sibyl

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Room 212

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Another Child

  • Quicksand

    ★★★½

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Paris Is Us

    ★★½

  • Berlin, I Love You

    ★★

  • Queen of Hearts

  • Divine Love

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★★½

  • The Swerve

    ★★★

  • The Tree of Blood

    ★★★★

  • Welcome Home

    ★★★

  • A Faithful Man

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • High Society

    ★★★

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Maybe a Love Story

    ★★★½

  • How to Get Over a Breakup

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★½

  • Climax

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Us and Them

    ★★★★

  • The Other Woman

    ★★

  • Untogether

    ★★★★

  • Dude

    ★★

  • Back Roads

    ★★★½

  • Dry Martina

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • Postcards from London

    ★★½

  • Demon House

    ★★½