Nonomoi has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hater

The Hater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood of My Blood

Blood of My Blood

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Night Stand

One Night Stand

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Facing Windows

Facing Windows

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Instinct

Instinct

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Place

The Place

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna Nicole

Anna Nicole

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return to the Blue Lagoon

Return to the Blue Lagoon

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday, Today and Tomorrow

Yesterday, Today and Tomorrow

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry