• The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Cat Burglar

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★½

  • The Humans

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Il buco

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • DeAndré#DeAndré - Storia di un impiegato

    ★★★

  • Semiotic Plastic

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Crossroads

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • let me come in

  • Save Ralph

  • Mass

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Happy Birthday Mr Bean

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Des

    ★★★★

  • Navozande, the Musician

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Omelia Contadina