Sort by
  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Scream VI

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ★★

  • I Believe in Santa

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Cruella

    ★★

  • kid 90

    ★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • My Valentine

  • Black Christmas

    ★½

  • Killer Sofa

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Halloween Party

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★½

  • Christmas Camp

    ★½

  • Midsommar

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Ma

    ½

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Leprechaun Returns

    ★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • His Perfect Obsession

    ★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Satanic Nun

    ★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ½

  • A Quiet Place

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • 300 Years of French & Saunders

  • The Elf

    ★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • The Babysitter

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • mother!

  • It

    ★★★

  • Leatherface

  • Death Note

    ★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Little Evil

    ★★★½

  • Bob the Drag Queen: Suspiciously Large Woman

    ★★★

  • Wish Upon

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • BFF: Best Friends Forever

    ★★★