Sort by

No-Personality has logged 383 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Girls Don't Cry... They Get Even

Big Girls Don't Cry... They Get Even

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Single Santa Seeks Mrs. Claus

Single Santa Seeks Mrs. Claus

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Co-ed Call Girl

Co-ed Call Girl

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
14
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Pure Luck

Pure Luck

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Munchie

Munchie

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spitfire

Spitfire

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Opposite Sex and How to Live with Them

The Opposite Sex and How to Live with Them

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sex Monster

The Sex Monster

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pebble and the Penguin

The Pebble and the Penguin

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Wishful Thinking

Wishful Thinking

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leave It to Beaver

Leave It to Beaver

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Worst Witch

The Worst Witch

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wheels of Terror

Wheels of Terror

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Girlfriend from Hell

Girlfriend from Hell

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Humongous

Humongous

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Graveyard Disturbance

Graveyard Disturbance

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rejuvenatrix

Rejuvenatrix

1988
×
★½
Read the review Edit this entry