Sort by

No-Personality has logged 249 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stuart Saves His Family

Stuart Saves His Family

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur

Arthur

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Criminal Law

Criminal Law

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Equinox

Equinox

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pit

The Pit

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Genocide

Genocide

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Invisible Invaders

Invisible Invaders

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Darling

Darling

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep

Creep

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry