• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • In the Earth

    ★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Superintelligence

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Come Play

    ★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • John Bronco

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Fatman

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★½

  • Kiss the Ground

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Guest House

    ★★½

  • The Binge

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • Beth Stelling: Girl Daddy

    ★★★★½

  • The Tax Collector

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Unhinged

    ★★