Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monkey Kingdom

Monkey Kingdom

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
'Tis the Season to be Merry

'Tis the Season to be Merry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Christmas

Dear Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Making Contact

Making Contact

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry