Durst Nora has logged 77 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
July Tales

July Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Looking for Langston

Looking for Langston

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Europe '51

Europe '51

1952
×
Edit this entry  
23
Nightmares Come at Night

Nightmares Come at Night

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Lullaby to the Sorrowful Mystery

A Lullaby to the Sorrowful Mystery

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
China Not China

China Not China

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where I Grow Old

Where I Grow Old

2016
×
Edit this entry  
20
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
Read the review Edit this entry  
20
Keep It for Yourself

Keep It for Yourself

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
History Lessons

History Lessons

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
19
Belmonte

Belmonte

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Time to Die

Time to Die

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Awakening of the Ants

The Awakening of the Ants

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Medea

Medea

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Impostors

Impostors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Copacabana Beach

Copacabana Beach

1983
×
Edit this entry  
16
Turn It Back

Turn It Back

2013
×
Edit this entry  
16
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Othon

Othon

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
½
Edit this entry  
11
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Maison du Bonheur

Maison du Bonheur

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Maria by Callas

Maria by Callas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Demonlover

Demonlover

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Angels

Dirty Angels

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Tiny Place That Is Hard to Touch

A Tiny Place That Is Hard to Touch

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★½
Edit this entry