• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★

  • Piggy

    ★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Nanny

    ★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Deceit

    ★★½

  • The Trip

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The Advent Calendar

    ★★

  • After Yang

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Together

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★½

  • Land

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★½

  • Mayday

    ★½

  • Coming Home in the Dark

  • Pleasure

  • Passing

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Knocking

  • John and the Hole

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • In the Same Breath

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★½