Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Special Bulletin

Special Bulletin

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★
Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cujo

Cujo

1983
×
★½
Edit this entry  
15
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★
Edit this entry  
05
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★
Edit this entry  
02
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Piggy

Piggy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice

Alice

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nanny

Nanny

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
25
A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry