Sort by

norawatch has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
For You

For You

2016
×
Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
Edit this entry  
15
Men in Black

Men in Black

1997
×
Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Internship

The Internship

2013
×
Edit this entry  
13
Mammal

Mammal

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gallows

The Gallows

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
17
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
Edit this entry  
13
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Go

Go

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
24
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry