Sort by

norawatch has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angry Mom

Angry Mom

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry  
22
Skyline

Skyline

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Edit this entry  
20
Jolt

Jolt

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
07
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Gigantic

Gigantic

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Edit this entry