• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • After We Collided

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Like Crazy

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Shun Li and the Poet

    ★★½

  • Golden Door

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Mona Lisa Smile

    ★★★½

  • Love Actually

    ★★★

  • I'm Not Scared

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Fried Green Tomatoes

    ★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★