• Hustle

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • A Farewell to Ozark

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Emergency

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Swan Song

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½