Anna has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Poseidon

Poseidon

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Bruised

Bruised

2020
×
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry  
30
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mole

The Mole

2020
×
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullitt

Bullitt

1968
×
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Rover?

Who Killed Rover?

1930
×
Edit this entry  
18
College Hounds

College Hounds

1930
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cursed

Cursed

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
Edit this entry