NormanBates4563 has logged 235 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
President's Day

President's Day

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dismissed

Dismissed

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry