Sort by
  • Dear Zindagi

    ★★★★★

  • Happy New Year

    ★½

  • Dhoom 3

    ★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

    ★★★★

  • Suck Me Shakespeer

    ★★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★★

  • Chennai Express

  • Yeh Jawaani Hai Deewani

    ★★★

  • The Lunchbox

    ★★★★

  • Lootera

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Hitchcock

    ★★

  • Jab Tak Hai Jaan

    ★★★½

  • Lincoln

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • English Vinglish

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • Hope Springs

    ★★½

  • Paperman

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Cocktail

    ★★★

  • Ek Main Aur Ekk Tu

    ★★½

  • Agneepath

    ★★½

  • Le Chef

    ★★★½

  • The Iron Lady

    ★★

  • Don 2

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • Ra.One

    ★★

  • Mausam

    ★½

  • The Intouchables

    ★★★½

  • Starbuck

    ★★★

  • Zindagi Na Milegi Dobara

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • The Artist

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Hanna

    ★★

  • Winnie the Pooh

    ★★★★

  • Unknown

    ★½

  • Guzaarish

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★

  • We Are Family

    ★★★

  • Milenge Milenge

    ★★

  • Inception

    ★★★

  • Sex and the City 2

    ½

  • Kites

    ★★★

  • Lady Blue Shanghai

  • Robin Hood

    ★★

  • Nanny McPhee and the Big Bang

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ½

  • My Name Is Khan

    ★★★★★

  • Chance Pe Dance

    ★★½

  • It's Complicated

    ★★★

  • 3 Idiots

    ★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • Avatar

  • A Single Man

    ★★★★

  • Little Nicholas

    ★★★½

  • Dil Bole Hadippa!

    ★★★½

  • Julie & Julia

    ★★½

  • Love Aaj Kal

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • The Proposal

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Coco Before Chanel

    ★★½

  • Billu

    ★★★★

  • Confessions of a Shopaholic

    ★½