Sort by

Daniel has logged 39 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Feed

Feed

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Athena

Athena

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Humans

The Humans

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Room 203

Room 203

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Into the Deep: The Submarine Murder Case

Into the Deep: The Submarine Murder Case

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shock

Shock

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
PussyCake

PussyCake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Deep Fear

Deep Fear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry