• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Hamilton

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • You Might Be the Killer

  • The Perfection

    ★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★½

  • High Life

    ★★

  • Wild Rose

    ★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Vox Lux

    ★½

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Under the Silver Lake