• The Man From Toronto

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Memory

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Father Stu

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Infinite Storm

    ★★★

  • Black Crab

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Bigbug

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Blacklight

    ★½

  • The Requin

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Gold

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • The King's Man

    ★★

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • Deadlock

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Furioza

    ★★★½

  • The Burning Sea

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Prey

    ★½

  • Copshop

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Wild Roots

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★