RSS feed for Steve

Steve has logged 318 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Robin and Marian

Robin and Marian

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Triangle

Triangle

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Moonshine County Express

Moonshine County Express

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Outpost

Outpost

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Werewolf

Werewolf

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Zaat

Zaat

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
Time Walker

Time Walker

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Moonshine War

The Moonshine War

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1979
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Le Doulos

Le Doulos

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What About Dick?

What About Dick?

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bloodbrothers

Bloodbrothers

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slither

Slither

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Edit this entry