RSS feed for Steve

Steve has logged 22 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The LEGO Ninjago Movie

The LEGO Ninjago Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
ManHunt

ManHunt

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry