RSS feed for Peter

Peter has logged 31 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★
Edit this entry  
23
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
A Piece of My Heart

A Piece of My Heart

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Release the Prisoners to Spring

Release the Prisoners to Spring

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
My Dad Marianne

My Dad Marianne

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Edit this entry  
12
The Apple War

The Apple War

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sleight

Sleight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Edit this entry  
02
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry