• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Finding Jesus

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Box Assassin

    ★★½

  • The Abandoned Block

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Fandom

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Crazy, Not Insane

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • ¡Cóme!

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★

  • Loop

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½