• The Gray Man

    ★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Monster Hunter

  • The Liberator

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Wildebeest

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★

  • War Dogs

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • The Equalizer

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Argo

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Town

    ★★★

  • The Wolfman

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Moon

    ★★★★

  • Generation Kill

    ★★★★

  • American Gangster

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★

  • 300

    ★★½