• Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The King of Laughter

    ★★★

  • Freaks Out

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • All Star - Ritorno al cinema

    ½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Three Floors

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Il cattivo poeta

  • Cruella

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A Recipe for Seduction

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★½

  • Sundown

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★

  • Le retour des vagues

    ★★★

  • Colza

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Here Are the Young Men

    ½

  • Under the Riccione Sun

    ½

  • Parting Gift

    ★★

  • Coming Out

    ★★★

  • Armstrong

  • We are in this apart

  • Normal People

    ★★★½

  • Modern Whore

    ★★

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Broken Bird

  • Filipiñana

    ★★★

  • Fabrizio De André & PFM - Il concerto ritrovato

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Best Years

    ½

  • Minari

    ★★★½