• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Chasing Happiness

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½