• Space Jam: A New Legacy

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • The Dig

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Uno para todos

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Ma

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Silence

    ½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ½

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★