bojana has logged 19 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry