Sort by

ø has logged 32 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
La Notte

La Notte

1961
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogville

Dogville

2003
×
Edit this entry  
22
Son nom de Venise dans Calcutta désert

Son nom de Venise dans Calcutta désert

1976
×
Edit this entry  
21
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ana

Ana

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Florentina Hubaldo, CTE

Florentina Hubaldo, CTE

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thief or Reality

Thief or Reality

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midori

Midori

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Text of Light

The Text of Light

1974
×
★★½
Edit this entry  
22
Limite

Limite

1931
×
★★★
Edit this entry  
20
We Spin Around the Night Consumed by the Fire

We Spin Around the Night Consumed by the Fire

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
01
Trás-os-Montes

Trás-os-Montes

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ana

Ana

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Diamonds of the Night

Diamonds of the Night

1964
×
★★
Edit this entry  
29
Blow Job

Blow Job

1964
×
Read the review Edit this entry  
29
Agatha and the Limitless Readings

Agatha and the Limitless Readings

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
The Second Night

The Second Night

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
Calendar

Calendar

1993
×
★½
Edit this entry  
19
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diaries, Notes, and Sketches

Diaries, Notes, and Sketches

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Occult Bolshevism

Occult Bolshevism

2018
×
Edit this entry  
13
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read prior review Edit this entry  
10
Oh, Woe Is Me

Oh, Woe Is Me

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry